Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti 12 Kitap 1850 Sayfa
Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti 12 Kitap 1850 Sayfa

Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti 12 Kitap 1850 Sayfa (PYD20220149)

0,00
İndirim Oranı : %59 İndirim
Fiyat : ₺320,00
İndirimli : ₺129,90
Barkod : 8682005230822
:
 
Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti
12 Kitap 1576 Sayfa!!!
 
Zorluk ve sayfa sayısı gözetilerek tavsiye edilen okuma sırası
 
1- Hey Ben Betüş, Mahallenin Gizemi (112 sf.)
2- Hey Ben Betüş, Zor Yarış (120 sf.)
3- Hey Ben Betüş, Evreni Kurtarıyorum (112 sf.)
4- Karşınızda, Şinasi - Gol Kralı (144 sf.)
5- Karşınızda Şinasi - Korku Tarlası (176 sf.)
6- Piti Minti (96 sf.)
7- Bulut Ülkesi ( 112 sf.)
8- Beyaz Ülke Gito ( 112 sf.)
9- Denizin Çocukları, Macera Başlıyor (144 sf.)
10- Denizin Çocukları, Denizci Kardeşliği (176 sf.)
11- Denizin Çocukları, Kaçakçıların Peşinde (128 sf.)
12- Denizin Çocukları, Umuda Yolculuk (144 sf.)

 

1. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI - Macera Başlıyor
Dört arkadaş sandalla balığa çıkarken deniz ne kadar da sakindi. Hava neden karardıve neden birdenbire dalgalar yükseldi bilemediler. Denize savruluşları, yaşayacakları maceranın fitilini tutuşturmuştu. Onlar bu heyecanlı macerayı evlerinden çok uzakta, korku ve şaşkınlıkla yaşarken siz de aralarına karışıp onlar gibi zamanla yarışıp, onlar gibi soluksuz kalacaksınız.

 

Dostluğu,dayanışmayı, çalışmanın erdemini, saf kalabilmeyi, Ege’nin o sıcak günlerinde kulaklarınızda kuşların, ağustos böceklerinin sesiyle hissedecek, Yorgo amcayı da kesinlikle merak edeceksiniz.   

2. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI - Denizci Kardeşliği   

 

Denizci Kardeşliği; Murat,  Zeynep, Taylan, Emre ve köpeği Zeytin’i savruldukları adadan kurtaran Yorgo Amca’nın düştüğü zorlu günleri anlatıyor.
Yorgo Amca içinde bulunduğu durumu hiç umursamadan Balıkçı Mehmet’i kurtarmak için zorlu ve tehlikeli bir yolculuğu göze alıyor.
“Denizci Kardeşliği”ni okurken denizciler arasındaki dostluğa, dayanışmaya, sevgiye, özveriye, arkadaşlığa, kısacası denizcilerin kardeşliğine hayran kalacaksınız.
Denizci kardeşliğinin ne demek olduğunu okuyunca anlayacaksınız.

 

3. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI  - Kaçakçıların Peşinde

Bu kitapta iyiliğin, doğruluğun, arkadaşlığın, özverinin ve yurtseverliğin gücüyle, kötülüğün gücünün kapışmasına tanık olacaksınız.
Kendinizi maceranın içinde bulacak, yurtseverlik söz konusu olunca kahramanlarımızın korkusuzca tehlikeleri göze alışlarına hayran kalacaksınız.

4. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI - Umuda Yolculuk

Kahramanlarımız ıssız adaya savrulduktan sonra Yorgo amca tarafından kurtarılmış, çoban ateşi çevresinde mutlu bir gece geçirmişlerdi.
O mutlu geceyi yeniden yaşamak, nostaljik bir gece geçirmek için denize açıldılar ama umdukları gibi nostaljik bir gecede değil, kendilerini bambaşka bir macerada buldular.
Bu kitapta yurdunu terk etmek zorunda kalarak, sığınmacı ya da göçmen olan insanların acısını duyacaksınız. Hele bu insan bir çocuksa, empati kuracak ve bu acıyı çok daha iyi anlayacaksınız.
5. Kitap: Hey Ben Betüş : Mahallenin Gizemi
 “Dostlarım sabah uyandığımda bir sessizlik vardı. Tuhaf bir sessizlik… Kimse bir şey söylemiyor, herkes çok garip davranıyor. Ne oldu bu insanlara?
Yoksa mahallemizi uzaylılar mı istila etti? Eyvah ! Onları kurtarmalıyız, bana yardım etmeniz lazım. Haydi kitabı açın hemen ve bu garipliği beraber çözelim. Sanırım ailemin ve mahallenin bize ihtiyacı var. Hazır mısınız? O zaman, maceraya başlayalım…”
6. Kitap: Hey Ben Betüş : Zor Yarış
 “Dostlarım çok heyecanlıyım. Şimdi sizinle bir yarışmaya gireceğiz. Eğlenmek için ortaya bir yarışma fikri attım ama bu iş eğlenmekten çıktı. Başımız dertte dostlarım. Bana yardım etmeniz lazım. Tüm mahallenin kurtuluşu bize bağlı. Fikrinize ihtiyacım var. Haydi kitabı açın ve benimle bu maceraya eşlik edin. Hem çok eğleneceğiz hem de mahalleyi kurtaracağız”
7. Kitap: Hey Ben Betüş : Evreni Kurtarıyorum
Dostlarım, bir sabah uyandığımda mahallede garip şeyler oluyordu. Her yerde ilan vardı. Herkes, o ilana bakıyor, ne kadar iyi olduğunu falan konuşuyordu. Sonra hızla mahalle değişmeye başladı. Eski neşeli, kalabalık, mutlu günler geride kalmıştı. Bir iş ilanı… Ama aslında arkasından kocaman bir sorun geldi.
Mahallemi kurtarmak evreni kurtarmak olacaktı. Nasıl mı? Dostlarım, evrenimiz mahvoluyor. Hem de mahvolmaya bizim mahalleden başlıyor. İşte şimdi sizin yardımınıza ihtiyacım var. Mahallemizi kurtarmamız lazım. Eğer bunu yaparsak, evreni de kurtarabileceğiz. Hadi, durmayın! Kitabı açın ve evreni birlikte kurtaralım. Ne dersiniz, dostlarım?
8. Kitap: Karşınızda Şinasi! Gol Kralı
Futbolu seviyor musun?
Peki, bir gol kralı olmak ister misin?
Bunu nasıl yapacağını biliyor musun? İşte,ben biliyorum.
Futbolcu olmak için atıldığım macera, o gittiğim yerde öyle şeyler öğrendim ki sorma gitsin.
Ya da sor, sor ki sen de öğren. Ortak, sana bu macerayı anlatmak için sabırsızlanıyorum.
Ee? Daha ne bekliyorsun? 
Hadi, kapağı aç ve maç başlasın!!!
9. Kitap: Karşınızda Şinasi - Korku Tarlası
Karşınızda Şinasi serisinin bu 2. kitabı da en az 1. kitap kadar ilgi çekici ve sürükleyici. Çevre duyarlılığına sahip bu macera kitabını çocuklarımız çok sevecek.

10. Kitap: Piti Minti

   Pedagojik olarak çocukların okumasına tam uygun olan bu sürükleyici macera kitabında;

Pınar'ın yani "Piti Minti"nin okuldaki arkadaşlarıyla yaşadığı bu sıcacık maceraya bayılacaksınız. Arkadaşlık, yardımlaşma, paylaşım ve dayanışma gibi değerlerle dolu bu öykü, içinde geçtiği Karadeniz Bölgesinin o güzelim doğası gibi içinizi ısıtacak.

Bir çırpıda okuyacağınız bu öykü o kadar sürükleyici ki kitabı okumaya başlayınca bitirmeden elinizden bırakamayacaksınız.

Piti Minti sadece komik, eğlenceli ve sürükleyici bir hikayeden ibaret değil, aynı zamanda sanatın ve müziğin de; çocuklar üzerindeözgüven artırıcı etkiye sahip olup sosyalleşmelerini ve potansiyellerini keşfetmelerini sağladığına da gözler önüne sermektedir.

Kitabın yanında gülme garantisi de veriyoruz :D

11. Kitap: Bulut Ülkesi  

Okula gitmesi için her gün 10 km yürümesi gereken minik kahramanımız Bilgivar’ın yaşadığı heyecan dolu bir macera ile karşınızdayız.

Bu yolculuklarının birinde, üzerinde anlamlı sözler yazan gizemli taşların sırrını çözmeye çalışacak. Ancak bu onu çok ciddi bir tehlikenin içine sürükleyecektir.

Peki hiç kimsenin bilmediği ve tanımadığı gizemli yabancılar ona yardım edecek mi?

Haydi bunun cevabını da kitabın içinde arayalım, ne dersin?

Gizem, heyecan ve fantastik maceranın yanında çocuklar için kişisel gelişim ögeleri de içeren “Bulut Ülkesi” çocuk edebiyatı alanında geleceğin çok satan kitabı olmaya da aday.

12. Kitap: Beyaz Ülke Gito

Piti Minti lakaplı kahramanımız Pınar artık büyümüştür. Büyük bir keyifle kurdukları müzik grubu da büyümüş ve gelişmiştir. Ancak Pınar o zamana kadar farketmediği gizemli bir gücünün olduğunu farkedince hayatı tamamen değişecektir.

Düşünsenize müzik grubunun gitar çalan solisti olan Pınar, başka bir boyutta uçan dev karıncanın sırtında maceradan maceraya sürükleniyor.

Bu çok eğlenceli ve gizemli kitabı bir solukta okuyacağınızı garanti ediyoruz.

Gizem, heyecan ve fantastik maceranın yanında çocuklar için kişisel gelişim ögeleri de içeren “Bulut Ülkesi” çocuk edebiyatı alanında geleceğin çok satan kitabı olmaya da aday.

 
Benzer Ürünler