Hey! Ben Betüş - Mahalle'nin Gizemi - Demet Türkmen
Hey! Ben Betüş - Mahalle'nin Gizemi - Demet Türkmen
Hey Ben Betüş - Mahalle'nin Gizemi - Demet Türkmen

Hey Ben Betüş - Mahalle'nin Gizemi - Demet Türkmen (PYD20220025)

0,00
İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺40,00
İndirimli : ₺34,90
Barkod : 9786058032477-

En Güzel Çocuk Macera Kitabı

:

HEY BEN BETÜŞ - MAHALLE'NİN GİZEMİ

Demet TÜRKMEN

 

Resimleyen: Esra Özek

Yaş Aralığı: 8-12 yaş (3.- 7. sınıf aralığına tam uygundur)

Ebat:13,5 cm. X 21 cm.

Tek Renk Kitap Kağıdı

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği değerleri içeren, eğlenceli, komik, eğitici ve sıcacık bir öykü kitabıdır.

 “Dostlarım sabah uyandığımda bir sessizlik vardı. Tuhaf bir sessizlik…

Kimse bir şey söylemiyor, herkes çok garip davranıyor. Ne oldu bu insanlara?

Yoksa mahallemizi uzaylılar mı istila etti?

Eyvah ! Onları kurtarmalıyız, bana yardım etmeniz lazım. Haydi kitabı açın hemen ve bu garipliği beraber çözelim. Sanırım ailemin ve mahallenin bize ihtiyacı var.

Hazır mısınız?

O zaman, maceraya başlayalım…”

“Mahallenin Gizemi” 8 yaşındaki Betül’ün çok eğlenceli, komik ve bir o kadar da düşündürüp eğiten maceralarını anlatan “Hey Ben Betüş” serisinin ilk kitabıdır.

 

 

HEY! BEN BETÜŞ

Eğer bir uzay mekiğinde uzanmış, gök cisimcikleri arasında seyahat etmiyorsanız ya da Pasifik Okyanusuna tüpsüz dalma denemeleriyle kafayı bozmamışsanız normal sayılabilirsiniz. Ha, tüm bunları yapmıyor yine de normal olmadığınızı düşünüyorsanız, Betüş’ü tanımadan buna emin olmayın derim.

Bu serimizde, günümüzde olabilecek en doğal yaşama sahip bir mahalledeyiz. Herkes gibi burada insanlar sabah işlerine, öğrenciler okullarına gidiyor. Köpekler, kedileri kovalıyor. Kediler, ağaç dallarındaki kuşları yakalamaya çalışıyor. Komşular arasında muhabbet, neşe ve samimiyet var. İkindi saatlerinde çaylar içiliyor. Sabahları hal hatır soruluyor. Herkes gibi güçlü aile bağları ve içten dostluklar var. Küçük sırlar, ustalık gerektiren sorun çözme yetileri ve paylaşılan sevinçler, hüzünler, mutluluklar var. Her mahallede olduğu gibi Manav, meyvelerini satıyor, Kasap etini tartıyor, Fırıncı hamurunu yoğuruyor.

Her şey ne kadar da doğal ve olması gerektiği gibi değil mi? Fakat herkes gibi olmayan hatta günümüzde karşılaşılması güç olayların bu mahallede yaşandığını söylesek, ne derdiniz? Belki bir uzaylı istilası ya da kontrolden çıkan yarışmalar bu da yetmezmiş gibi başa çıkılamayacak çevre sorunları… Betüş ve onun sıra dışı denilebilecek mahallesinin maceralarına tanık olduğumuz bu seri, 8-12 Yaş grubu dostlarımızın sorun çözme, dikkat geliştirme ve değerlerimizi idrak etme yetilerini geliştiriyor.

Bu seride, Betüş adlı kahramanımızın kendisinin, ailesinin veya mahallesinin başından geçen maceralar anlatılmaktadır. Bunu yaparken de milli, ailevi ve geleneksel, çevresel değerlere sadık kalınması ilke edinilmiştir.

Dostlarımızın, değerlerimizi bir hikâye içerisinde ve sevebilecekleri bir kahraman eşliğinde öğrenmeleri onların keyifli zaman geçirmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca her bir maceranın sonunda yani her kitap bitiminde özenle seçilmiş sorular bulunmaktadır. Hey! Ben Betüşserisi keyifli, merak uyandıran, heyecanlı maceraları sayesinde çocuklardan tam not almaya ediyor.

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR