En Güzel Kişisel Gelişim Girişimcilik ve Bilgi Deposu Kitap Seti 10 Kitap
En Güzel Kişisel Gelişim Girişimcilik ve Bilgi Deposu Kitap Seti 10 Kitap
En Güzel Kişisel Gelişim Girişimcilik ve Bilgi Deposu Kitap Seti 10 Kitap
En Güzel Kişisel Gelişim Girişimcilik ve Bilgi Deposu Kitap Seti 10 Kitap
En Güzel Kişisel Gelişim Girişimcilik ve Bilgi Deposu Kitap Seti 10 Kitap
En Güzel Kişisel Gelişim Girişimcilik ve Bilgi Deposu Kitap Seti 10 Kitap

En Güzel Kişisel Gelişim Girişimcilik ve Bilgi Deposu Kitap Seti 10 Kitap (PYD20220187)

0,00
İndirim Oranı : %41 İndirim
Fiyat : ₺340,00
İndirimli : ₺199,90
Barkod : 62420058128983
:

En Güzel Kişisel Gelişim ve Bilgi Deposu Kitap Seti 

 

Hem kişisel gelişim hem de toplumsal bilgiler içeren birbirinden değerli 10 kitap!

1.Kitap: KVAN - Coşkun Kerimov

(Paydos Yayıncılık - 10 sayfa)

KVAN, hayatının işiyle uğraşan ve bundan zevk alan kişinin yaşadığı zevk duygusudur.
Bu kitap içsel yolculuğunuz için size rehberlik edecek. İç motivasyonunuzu artırmanızı sağlayacak 7 önemli soruyu yazarla beraber yanıtlayacaksınız.
Hayatımızda 2 kez damga yeriz:
Biri çocukken; aile, okul ve çevre tarafından,
İkinci damgayı ise kararlarımızın sonucu olarak yeriz. Yani özünde kendimiz vururuz ve bu bize KVAN’ı bahşeder.
Coşkun Kerimov; Azerbaycan’ın en iyi kişisel gelişim mentörlerinden biridir. Azerbaycan’da en çok satan bu kitabını Türkiye’deki okurlarına sunmaktan mutluluk duyarız.KVAN, hayatının işiyle uğraşan ve bundan zevk alan kişinin yaşadığı zevk duygusudur.
Bu kitap içsel yolculuğunuz için size rehberlik edecek. İç motivasyonunuzu artırmanızı sağlayacak 7 önemli soruyu yazarla beraber yanıtlayacaksınız.
Hayatımızda 2 kez damga yeriz:
Biri çocukken; aile, okul ve çevre tarafından,
İkinci damgayı ise kararlarımızın sonucu olarak yeriz. Yani özünde kendimiz vururuz ve bu bize KVAN’ı bahşeder.
Coşkun Kerimov; Azerbaycan’ın en iyi kişisel gelişim mentörlerinden biridir. Azerbaycan’da en çok satan bu kitabını Türkiye’deki okurlarına sunmaktan mutluluk duyarız.

2.Kitap: Hayat Gülümsersen Gülümser Sana -Gözde Akkılıç

(Paydos Yayıncılık - 208 Sayfa)

Henüz bir bebekken SHÇEK Yuvası'na bırakıldığında hastalığı bilinmiyordu. Celebral Palsy hastası olduğu, yeni ailesi onu evlat edindikten sonra ortaya çıktı. Çevrelerindeki insanların '' Bu çocuğu geri verin'' diyerek yaptıkları baskıya rağmen ana babası onu bırakmadı. Doktorlara göre düzelmesi pek mümkün olmayan %90 engelli ''Gözde bebek'' şu anda %90 sağlıklı ''Genç Kız Gözde''dir. Bu kitap engelli bir genç kızın ailesiyle birlikte yıllarca verdiği yaşam mücadelesi sonucunda ''bedensel'' ve ''toplumsal'' engelleri aşmadaki başarının hikayesidir.
Gözde şimdi hem üniveriste öğrencisi hem de çalışıyor.
"Sana ve ailene saygı duydum, Gözdeciğim. Sizler ''İnsanlık'' ve ''azmin'' somut örneklerisiniz. Ne mutlu sana ve ailene... Yaşama dört elle sarılarak öyle çok kişiye örnek oluyorsunuz ki.. Sen hayatta başarılı olacağına ve pek çok kişiye ışık tutacağına yürekten inanıyorum..."
İpek Ongun
"Bu kitabı okuduğunuzda, yalnızca unutulmaz bir hayat dersine, akıllara durgunluk veren delice bir sıkıntının nasıl ferahlamaya ve kazanca dönüştüğüne değil; ciddi bir yazma çabasına, güçlü bir kalemin ipuçlarına da tanık olacaksınız..."
İclal Aydın

3. Kitap: İlk Marka Hazreti Adem mi?- Serhan Ok

(Elma Yayınevi - 272 sayfa)

Hayat Âdem babamızla başlamışsa, tarihin ilk markası da kesinlikle odur. Bir adı, bir varoluş amacı, bilmesek de özgün bir yüzü, vücut şekli, hiç duymamış olsak da özgün bir sesi, hiç tanımasak da bir kişiliği vardı. O bir markaydı ve tarihin ilk markasıydı.

Uzun süren araştırmaları ve düşünme seansları sonucu tarihin ilk markasının Hz. Âdem olduğunu “keşfeden” Serhan Ok, marka kavramının insanın doğasından beslenerek ortaya çıktığını belirtiyor ve bu düşüncesini şöyle ifade ediyor: “Bugün iyi bir marka yaratmak için yapılmak istenen şey, tam olarak markanın hedef kitlenin gözünde bir insan hüviyetine bürünmesini sağlamaktır. Tutarlı ve güvenilir bir insan yaratmak… Prensiplerini, zevklerini ve rakiplerinden ayrışan özellikleri tasarlamak… Ona bir ad, bir ses, bir dış görünüş vermek…”
Kendisi de bir marka danışmanı olan Serhan Ok, İlk Marka Hz. Âdem mi? ismini taşıyan kitabında, ortaya attığı bu ilginç sorunun yanıtını kapsamlı bir şekilde veriyor. Ok, iddiasını sağlam temellere oturtmakla kalmıyor, bu bakış açısı üzerinden bir markanın nasıl yaratılacağını, yaşatılacağını ve yönetileceğini de anlatıyor.
Marka danışmanlığına gönül verenler kadar kendi markasını yaratıp yönetmek isteyenlere de yepyeni bir pencere açacak olan İlk Marka Hz. Âdem mi?, zengin örnekleri ve vaka analizleriyle meraklılarına ışık tutacak.

4. Kitap: Yöneticilik Hakkında Ne Biliyorsam Köpeğimden Öğrendim - Martin P. Levin

(Altın Kitaplar - Sayfa Sayısı:104)

Bu kitap, yazar Martin Levin'in karısının ölümünün ardından, yaşlanmakta olan Angel ismindeki golden retriever'ı sahiplenmesiyle başlıyor.

Angel, Levin'e yaşamını daha kolay, daha etkin ve yapıcı hale getirecek ilhamı verir. Yazar kitabında altmış yıllık kariyerinde edindiği deneyime, başarı ve başarısızlık öykülerine, karşılaştığı güçlüklere nasıl adapte olduğuna dikkat çekerken; bu öykülerin ve kişinin beden dilinin iletişime etkilerinden, akıllıca sorun çözmenin ve karar vermenin kararlılık ve azimle birleştiğinde kaçınılmaz başarıya nasıl ulaşılacağından da bahsediyor.

Bir düşünün... Bu ne kadar zor olabilir ki?

Levin'i ve Angel'ı izlerken bu pek de zor olmasa gerek.

5.Kitap: Bireysel Açıdan Yabancılaşma - Hasan Güneş

(Sobil Yayınları - Sayfa Sayısı:112)

Ülkemizde, yabancılaşmayla ilgili eserler yabancılaşmanınfelsefi ve sosyolojik boyutlarını ele alırken, bu eser bireysel boyutunu elealmaktadır.

Eserin bu yönüyle önemli bir boşluğu dolduracağı ümitedilmektedir. Eserin içeriği ve biçiminin oluşturulmasında, psikoloji hareketnoktası olarak alınmıştır.

Melvin Seeman’ın kuramı esas alınarak çözümleme vedeğerlendirmeler yapılmıştır.

Eser, felsefe, sosyoloji, eğitim bilimleri ve eğitim bilimineilgi duyanların yanı sıra bu alandaki öğretim elemanları, öğretmen adayları veöğretmenler için kaynak niteliğindedir.

Eserinyabancılaşmayla ilgili farkındalık oluşturması dileğiyle…

6.Kitap: Çağdaş İnsanın Nitelikleri - Hasan Güneş

(Sobil Yayınları - Sayfa Sayısı:80)

Çağdaşlaşma,toplumların geleneksel, tarımsal ve kırsal yaşam biçiminden, akılcı,endüstriyel ve kentsel yaşam biçimine geçişleriyle ilgilenir.

Bu çalışmada,çağdaş insanın niteliklerinin nasıl bir yaklaşımla ele alınacağına dair önemlisaptamalarda bulunulmaktadır.

Kitap,çağdaş toplumun gerektirdiği insan modelinin niteliklerinin açıklanmasına bir yaklaşımsunmaktadır.

Bu bağlamda çağdaş insanın belli başlı niteliklerine değinilmiş,bir bakış açısı sunulmaya çalışılmıştır.

Yazar, modern yaşamda benimsenmesigereken çağdaş insanın belli başlı niteliklerini açıklamıştır.

 

 

7.Kitap: Pierre Bourdieu Düşünümselliği ve Tahakküm- Seren Yarım Altunay

(Sobil Yayınları - Sayfa Sayısı:176)

 

20.yüzyılın ilk yarısından itibaren Fransız entelektüel alanına düşünümsel bakışaçısıyla damga vuran Pierre Bourdieu; toplum hayatında ortaya çıkan güçilişkilerinin ve tahakküm alanlarının ifşa edilmesi konusunda önde gelenteorisyenlerden biridir. Sömürge politikalarından devlet sosyolojisine, eğitimsisteminden neo liberalizme, medyadan sanata, toplumsal cinsiyetten ekonomiyekadar geniş bir çerçevede araştırmalarını sürdüren Bourdieu, sahadan eldeettiği verileri teoriyle harmanlayarak çalışmalarıyla dönemine ve sonrakiaraştırmalara ışık tutmuştur.

Bukitapta, siyaset biliminin ve kamu yönetiminin üstünde önemle durduğubürokrasi, topumsal cinsiyet, eğitim kurumları gibi Bourdieu’nun ifşa ettiğialanlar ortaya konmaktadır. Bu alanlara özgün katkısı olduğu düşünülen Bourdieudüşünümselliğine ve metodolojisine hakim olmak bundan sonraki araştırmalarakatkı sağlayacaktır. Üstelik bir Fransız teorisyeni penceresinden Fransa’dakibürokrasi, eğitim, toplumsal cinsiyet alanlarına bakabilmek Türkiye çalışmalarıiçin de bir karşılaştırma olanağı sunacaktır.

 

 

 

8.Kitap: Dünyada ve Türkiye'de Eğitim Sendikacılığı - Prof. Dr. Ali Rıza Erdem

(Sobil Yayınları - Sayfa Sayısı:352)

Eğitim sendikası, toplumun geleceği olarak nitelendiren yeni nesile eğitim hizmetini sağlayan eğitim işgörenlerinin hak ve çıkarlarını örgütlü mücadeleyle korumakta ve geliştirmektedir. Eğitim işgöreni olarak öğretmenler, sendikal mücadelede ön safhada ve etkin olmakta, eğitim sendikalarında üye çoğunluğunu oluşturmaktadır. Bu durum eğitim sendikası ve sendikacılığının öğretmen sendikası ve sendikacılığı olarak adlandırılmasına neden olmaktadır. Öğretmenlerin toplumdaki bireylere sivil toplum ve sivil toplum örgütlenme bilinci verme sorumluluğunu üstlenmesi, bir sivil toplum örgütü olan eğitim sendikasının kuruluşunda ve eylemlerinde öncü ve etkin olmasını da beraberinde getirmiştir. Bu çalışmada eğitim sendikası ve sendikacılığı dünya ve Türkiye ölçeğinde ele alınarak irdelenmiştir.

 

 

9.Kitap: Hayaller Serisi - Bir Cafe Restaurant Açsam- Ahmet Destici

(Elma Yayınevi - Sayfa Sayısı:128)

 

Mutfaktaki ustalığını daha geniş kitlelere duyurmak isteyenlerin; insanları mutlu etmeyi, onlarla vakit geçirmeyi ve bir yandan da kendi işinin patronu olmayı arzu edenlerin işi: Kafe-Restoran İşletmeciliği.

Ülkemizde kendi mekânını açmak isteyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla. İşin kötüsü, bu işe soyunan her 10 kişiden 9'u birinci yılın sonunda hayaliyle vedalaşıyor. İyi tarafı ise, başarılı işletmecilerle olduğu kadar hayalinden erken vazgeçmek zorunda kalmış acemilerle ve danışmanlarla görüşülerek hazırlanan Bir Kafe-Restoran Açsam raflardaki yerini aldı.

Peki, girişimciliğini bilgiyle desteklemekte ve bu işte başarılı olmakta kararlı işletmeci adayları bu kitapta neler bulacaklar? Kafe-restoran işletmeciliği konusunda merak ettikleri tüm soruların yanıtlarını.
 

  • Nereden başlayalım? İyi Bir Plan Riskleri Azaltır.

  • Yer ve konsept nasıl belirlenir?

  • Mutfağın ve menünün oluşturulmasındaki incelikler neler?

  • Bu İşin maliyeti ne olur?

  • Yasal prosedürler neler?

  • İşin incelikleri nerede saklı?

  • Tanıtım konusunda neler yapılabilir?

 

 

 

 

 

 

10.Kitap: When Life Lights Up - İngilizce Roman - Serdar Özkan

(Altın Kitaplar - Sayfa Sayısı:208)

Kayıp Gül'ün Yazarından Hayatın Mucizesine Uzanan Bir Yolculuk

Niyet kuvvetli bir rüzgârdır, yelkenliyi o götürür.

Hayata kırgın bir yetişkin. Bir yunus ile "hayatın ışıklarını yakacak" çok özel bir dostluk. Karşılıksız sevgi, ümit ve hayata dair mucizevi bir yolculuk... Okuru gerçek hayatın içinde büyülü bir dünyaya taşıyan, soluksuz okuyacağınız sıra dışı bir serüven.

Kitapları 100'ü aşkın ülkede 44 dilde okunan ve tüm zamanların en sevilen kitapları Simyacı, Küçük Prens ve Martı ile birlikte anılan Kayıp Gül'ün yazarı Serdar Özkan'dan yüreğinizi ısıtacak bir roman.

"İlk romanı Kayıp Gül onu 50 ülkenin kitapçılarına taşıyan bir yayıncılık olayıydı. İkinci romanı Hayatın Işıkları Yanınca ile ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Saint Exupéry ile birlikte anılıyor."
-Corriere della Sera, İtalya-

"Hayat mucizesi üzerine zarif bir roman."
-Vogue, İtalya-

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR