Ana Sayfa Okul Çağı Kitaplar Ortaokul Hikaye ve Romanlar
Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti 12 Kitap 1850 Sayfa!!!
  • Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti 12 Kitap 1850 Sayfa!!!
Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti 12 Kitap 1850 Sayfa!!!
Ürün Kodu : P1053S8999       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
89.90 TL   Kdv Dahil
-
+

Ortaokul ( 4. 5. 6. 7. 8. Sınıf) Eğitici ve Eğlenceli Roman Seti
12 Kitap 1850 Sayfa!!!
( İngilizce Hikaye Kitabı Hediyeli)

Zorluk ve sayfa sayısı gözetilerek tavsiye edilen okuma sırası
1- Hey Ben Betüş, Mahallenin Gizemi (112 sf.)
2- Hey Ben Betüş, Zor Yarış (120 sf.)
3- Hey Ben Betüş, Evreni Kurtarıyorum (112 sf.)
4- Karşınızda, Şinasi Gol Kralı (144 sf.)
5- Denizin Çocukları, Macera Başlıyor (144 sf.)
6- Denizin Çocukları, Denizci Kardeşliği (176 sf.)
7- Denizin Çocukları, Kaçakçıların Peşinde (128 sf.)
8- Denizin Çocukları, Umuda Yolculuk (144 sf.)
9- Hayatı Yakala (176 sf.)
10- Sevginin İpek Kanatları (224 sf.)
11- Liselere Giriş Yolunda Hedef Motivasyon Başarı, TEOG mu O İş Kolay ( Sıradan bağımsız hem çocuk hem aile tarafından okunmalı) (240 sf.)
12- En Komik Öğrenci Fıkraları ( Sıradan bağımsız istendiği zaman okunabilir) (80 sf.)
13- İngilizce Hikaye ( Sıradan bağımsız istendiği zaman okunabilir) 

1. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI - Macera Başlıyor
Dört arkadaş sandalla balığa çıkarken deniz ne kadar da sakindi. Hava neden karardıve neden birdenbire dalgalar yükseldi bilemediler. Denize savruluşları, yaşayacakları maceranın fitilini tutuşturmuştu. Onlar bu heyecanlı macerayı evlerinden çok uzakta, korku ve şaşkınlıkla yaşarken siz de aralarına karışıp onlar gibi zamanla yarışıp, onlar gibi soluksuz kalacaksınız.

Dostluğu,dayanışmayı, çalışmanın erdemini, saf kalabilmeyi, Ege’nin o sıcak günlerinde kulaklarınızda kuşların, ağustos böceklerinin sesiyle hissedecek, Yorgo amcayı da kesinlikle merak edeceksiniz.   

2. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI - Denizci Kardeşliği  

Denizci Kardeşliği; Murat,  Zeynep, Taylan, Emre ve köpeği Zeytin’i savruldukları adadan kurtaran Yorgo Amca’nın düştüğü zorlu günleri anlatıyor.
Yorgo Amca içinde bulunduğu durumu hiç umursamadan Balıkçı Mehmet’i kurtarmak için zorlu ve tehlikeli bir yolculuğu göze alıyor.
“Denizci Kardeşliği”ni okurken denizciler arasındaki dostluğa, dayanışmaya, sevgiye, özveriye, arkadaşlığa, kısacası denizcilerin kardeşliğine hayran kalacaksınız.
Denizci kardeşliğinin ne demek olduğunu okuyunca anlayacaksınız.

3. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI  - Kaçakçıların Peşinde

Bu kitapta iyiliğin, doğruluğun, arkadaşlığın, özverinin ve yurtseverliğin gücüyle, kötülüğün gücünün kapışmasına tanık olacaksınız.
Kendinizi maceranın içinde bulacak, yurtseverlik söz konusu olunca kahramanlarımızın korkusuzca tehlikeleri göze alışlarına hayran kalacaksınız.

4. Kitap: DENİZİN ÇOCUKLARI - Umuda Yolculuk

Kahramanlarımız ıssız adaya savrulduktan sonra Yorgo amca tarafından kurtarılmış, çoban ateşi çevresinde mutlu bir gece geçirmişlerdi.
O mutlu geceyi yeniden yaşamak, nostaljik bir gece geçirmek için denize açıldılar ama umdukları gibi nostaljik bir gecede değil, kendilerini bambaşka bir macerada buldular.
Bu kitapta yurdunu terk etmek zorunda kalarak, sığınmacı ya da göçmen olan insanların acısını duyacaksınız. Hele bu insan bir çocuksa, empati kuracak ve bu acıyı çok daha iyi anlayacaksınız.
5. Kitap: Hey Ben Betüş : Mahallenin Gizemi
 “Dostlarım sabah uyandığımda bir sessizlik vardı. Tuhaf bir sessizlik… Kimse bir şey söylemiyor, herkes çok garip davranıyor. Ne oldu bu insanlara?
Yoksa mahallemizi uzaylılar mı istila etti? Eyvah ! Onları kurtarmalıyız, bana yardım etmeniz lazım. Haydi kitabı açın hemen ve bu garipliği beraber çözelim. Sanırım ailemin ve mahallenin bize ihtiyacı var. Hazır mısınız? O zaman, maceraya başlayalım…”
6. Kitap: Hey Ben Betüş : Zor Yarış
 “Dostlarım çok heyecanlıyım. Şimdi sizinle bir yarışmaya gireceğiz. Eğlenmek için ortaya bir yarışma fikri attım ama bu iş eğlenmekten çıktı. Başımız dertte dostlarım. Bana yardım etmeniz lazım. Tüm mahallenin kurtuluşu bize bağlı. Fikrinize ihtiyacım var. Haydi kitabı açın ve benimle bu maceraya eşlik edin. Hem çok eğleneceğiz hem de mahalleyi kurtaracağız”
7. Kitap: Hey Ben Betüş : Evreni Kurtarıyorum
Dostlarım, bir sabah uyandığımda mahallede garip şeyler oluyordu. Her yerde ilan vardı. Herkes, o ilana bakıyor, ne kadar iyi olduğunu falan konuşuyordu. Sonra hızla mahalle değişmeye başladı. Eski neşeli, kalabalık, mutlu günler geride kalmıştı. Bir iş ilanı… Ama aslında arkasından kocaman bir sorun geldi.
Mahallemi kurtarmak evreni kurtarmak olacaktı. Nasıl mı? Dostlarım, evrenimiz mahvoluyor. Hem de mahvolmaya bizim mahalleden başlıyor. İşte şimdi sizin yardımınıza ihtiyacım var. Mahallemizi kurtarmamız lazım. Eğer bunu yaparsak, evreni de kurtarabileceğiz. Hadi, durmayın! Kitabı açın ve evreni birlikte kurtaralım. Ne dersiniz, dostlarım?
8. Kitap: Karşınızda Şinasi! Gol Kralı
Futbolu seviyor musun?
Peki, bir gol kralı olmak ister misin?
Bunu nasıl yapacağını biliyor musun? İşte,ben biliyorum.
Futbolcu olmak için atıldığım macera, o gittiğim yerde öyle şeyler öğrendim ki sorma gitsin.
Ya da sor, sor ki sen de öğren. Ortak, sana bu macerayı anlatmak için sabırsızlanıyorum.
Ee? Daha ne bekliyorsun? 
Hadi, kapağı aç ve maç başlasın!!!

9. Kitap: HAYATI YAKALA - Ellie ROLLINS

Bir kız, bir scotter... Hayatı anlamak ve sevgi üzerinesıcacık bir öykü...Lyssa’nın annesi ölünce, ayçiçeklerinin boylarını uzatan,çilek reçelinin daha tatlı olmasını sağlayan o özel sihir de kaybolmuştur,sanki üvey babası ile sıradan yaşamlarına ayak uydurmaya çalışan Lyssa, içteniçe eski hayatının özlemini çeker.Günün birinde onu çok üzen bir haber alır vehiç zaman kaybetmeden scooter’ına atladığı gibi kendisini bekleyen biryolculuğa çıkar.Lyssa bu yolculuğu sırasında kız çobanlarla, şarkı söyleyendeniz kızları korosu gibi sıradışı insanlarla tanışır. Yeni dostlarıyla değişimrüzgârlarını arkasına alıp yepyeni maceralara yelken açan Lyssa, yavaş yavaşannesinin sahip olduğu büyüyü keşfetmeye başlar...“Tüm dünyanın sihirliolduğunu bu kitap kanıtlıyor!” —The New York Times           

10. Kitap: SEVGİNİN İPEK KANATLARI - Zeliha AKÇAGÜNER

Erdem anne babasını trafik kazasında kaybetmiş ve yuvaya bırakılmış küçük bir çocuktur. Yapayalnız geçen günlerinde sevmeye ve sevilmeye duyduğu özlem onu hayata bağlar.Bir gün yuvaya bırakılan Nilgün ismindeki kızla aralarında güçlü bir bağ oluşur. Nilgün’ün sarıya çalan kahverengi gözleri Erdem’in ruhunun derinliklerinde silik ve karmaşık anıları canlandırır.Bu sarıya dönük kahverengi gözler Erdem’i neden böylesine etkilemekte ve karanlıkta kalan hangi anısıyla eşleşmektedir?Erdem’in yuvada geçen hayatı, çocukluktan ergenliğe geçişi, farklı ailelerin yanına bırakılışı, kurduğu dostluk ve arkadaşlıklar, yaptığı büyük hatalar onun zamanla olgunlaşmasını ve hayata daha sıkı tutunmasını sağlayacak mıdır?Onun hikâyesi aslında içimizden birilerinin de hikâyesi. Zeliha Akçagüner hayatın içinden doğan bu duygu yüklü romanda genç okurlarıyla yeniden buluşuyor.

11. Kitap: LİSELERE GİRİŞ SINAVI Yolunda HEDEF MOTİVASYON DİSİPLİN ve BAŞARI: TEOG mu O İş Kolay!

Sınavlarda sorular nereden çıkar?
Hedef konusundaki öneriler
Profesyonel Öğrenci kimdir, nasıl olunur?
Çalışma planı nasıl yapılmalı?
Sınava Çalışan Öğrenci Ailesinden Ne Bekler?
Doğru Tercih Nasıl Olur?

12. Kitap: En Komik Öğrenci Fıkraları

Fıkraların pek çoğu, bir taraftan insanları güldürürken diğer taraftan içerdiği mesajlarla düşündürerek ders vermeyi amaçlar. Çocuklar için hazırladığımız ve onların gülümsemesine bir nebze olsun katkıda bulunabileceğini düşündüğümüz en komik öğrenci fıkraları kitabını hazırlaması bizden, okuması sizden...

13. Kitap: İngilizce Hikaye Kitabı
Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.