Ödüllü Altın Set 10 Kitap : Kişisel Gelişim, Aşk, Macera

 • Ürün Kodu: PMIZDI3P46
 • Barkod: 8682005294503
 • Marka: Altın Kitaplar
 • Kategori: Roman
 • Stok: 20+
 • Fiyat
 • %74indirim
  215,00 TL
  54,90 TL
  KARGO BEDAVA
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

1. Kitap - 1984 - George Orwell

Distopya olarak nitelendirilen George Orwell’ın bu şahane eseri, geçmişin aslında ne kadar da gelecekten izler taşıdığını ortaya koyuyor. 1948’de kaleme aldığı bu eser ile Orwell, günümüz modern dünyasına bir protesto bırakıyor. Her ne kadar kitabında 1984 yılını tasvir etse de kitabın derinliklerinde bugünden izler de bulabilmeniz mümkün. Bu durumda elbette ki George Orwell’ın ileri görüşlülüğü etkili.

Sovyet Rusya’ya bir eleştiri niteliğinde olan bu kitap, günümüz siyasetinin baskısı, toplumdaki adaletsizliği, insanların tek tipleştirilmek istenmesi, zihnin kontrolü ve bireyselliğin yok edilmesi gibi kavramlar üzerinde de duruyor. Ütopik olduğu kadar gerçekçi yönlere de yer veren roman, sizi yaşadığınız toplum düzeni içerisinde de düşünmeye davet ediyor. Önlem alınmadığı takdirde nerelere sürüklenebileceğimiz konusunda ipuçları veren bu romanı, elinizden bırakamayacaksınız.

2. Kitap - Beyin Fırtınası - Eric Maisel

Bu kışkırtıcı ve kullanışlı rehber kitabında Maisel bize yaratıcılığımızı geliştirebilmek için saplantılardan nasıl yararlanacağımızı, kendimize ve başkalarına verdiğimiz sözleri nasıl gerçekleştireceğimizi anlatıyor. 


3. Kitap -  MARUF KADINLAR VE TUTSAK FİLLER - Demet Türkmen

Kadınım ben, karnımda bir dünya ile yaşıyorum. Kadınım, huzursuz, tedirgin ve çıplak ayaklarımla ben gibi bir kadının karnındaki dünyadan geliyorum. Sorgusuz geldiğim bu yerden, yargılanarak gidyorum. Benim ahım tutarmış, öyle derler. Ben kadınım, ne ah ederim ne beddua. Sesimi dahi çıkarmam. Amma velakin şöyle bir daldım mı göğe, ne feri kalır gözlerin ne de soluğu çıkar olur zulmedenin. Sayfa Sayısı:144
 

4. Kitap - DOLPHİN VİDEO - RIZA KIRAÇ

1980’li yılların ortasında zenginle züğürdün, cahille âlimin, Müslüman’la fahişenin, dönmeyle tutucu yaşlı kokoşun birlikte yaşadığı Cihangir’de eski adıyla Tavukuçmaz, şimdiki adıyla Akyol yokuşunda Dolphin Video vardı.

Dolphin Video’da çalışan Çeliktepeli Civciv’le, Cihangirli Cino transgüllerin, fahişelerin, konsomatrislerin, pezevenklerin, keşlerin, sanatçıların arasında masumiyetini korumaya çalışan iki mantiydi.

Civciv’in ustası, sıkı dostu, Kuşbazların Kralı Gültepeli Çingen Şerro sıcak bir yaz gecesi gökyüzünde melekle güvercin arası bir yaratık görür ve onun ardından Anadolu’yu dolaşmaya başlar. Tavukuçmaz’ın kaderini değiştirecek bu yaratığın İstanbul’da izini süren Civciv’le Cino’nun maceralarını okurken masumiyetimizi yitirdiğimiz yıllara tanıklık ederiz.

Sayfa Sayısı: 320

5. Kitap - Türkiye Benimle Gurur Duyuyor - Canan Tan

Hoşça vakit geçirme garantisiyle!

Canan Tan, Türkiye’de mizah öyküleri kitabı olan ilk ve tek kadın mizah yazarı unvanını kazanmış yazarımız...

Bu dalda, Aziz Nesin ve Rıfaz Ilgaz Gülmece Öykü Ödülleri var.

Kadının espri yeteneğinin tartışıldığı ülkemizde, yine bir mizah öyküsü kitabıyla karşımızda...

Üstelik bu kez, tüm öykü kahramanları kadın!

“Ah Bir Erkek Olsam!” diye iç çekenler...

“Kocam Bir Dolandrıcı!” diye haykıranlar...

Öbür dünyaya göç etmiş kaynanasına mektup yazanlar...

Neler yok ki!

Hepsi de yaşamın içinden, keyifle okuyacağınız öyküler. Kadın-erkek, her yaştan, her kalıptan, her huydan insan için... Sayfa Sayısı: 144

 

6. Kitap -Ruhların Sonbaharı Kitap Açıklaması - Kent Haruf
Addie Moore, komusu Louis Waters'a beklenmedik bir ziyarette bulunur. Addie'nin, ilerleyen ya larında ikisinin de hayatlarını degitirecek bir teklifi vardır. Addie'nin kocası, Louis'in de karısı yıllar önce ölmü, çocukları baka kentlerde kendi hayatlarını kurmutur. İki yalı insan, küçük bir kasabada, sessizlikle çevrili boş evlerinde geçmek bilmeyen yalnızlık saatlerini paylamaya karar verirler. Birbirlerine sırlarını, dülerini, hayal kırıklıklarını, umutlarını, acılarını ve sevinçlerini açarken günden güne güçlenen bir sevginin dokunaklı ve ilham verici hikâyesini örerler. Hem de küçümsemelere, alaylara, kuruyup giden ruhların hoyratlıklarına rağmen… Birlikte, el ele…
Sayfa Sayısı: 152


7. Kitap - GELECEĞE YÖN VEREN SÖZLER - Akın Alıcı

Yazar, geçmişten geleceğe ışık tutan özlü sözleri derlediği bu kitapla gelişime açık olanlara sesleniyor: “Düşlerdeki bir yaşam düşüncelerde başlar…”

“Bütün görkem başlamaya cüret edebilmektir.”

Eugene F. Ware
“Başarısızlık mı? Ben hiç karşılaşmadım kendisiyle. Benim karşılaştığım geçici birtakım aksiliklerdi.”

Bill Marriott
“Dünle beraber gitti, düne ait ne varsa cancağızım. Bugün yeni şeyler söylemek lazım.”

Mevlana Celaleddin-i Rumi

“Nasıl ve ne zaman öleceğinizi seçemezsiniz. Sadece nasıl yaşayacağınıza karar verebilirsiniz. Şimdi!”

Joan Chandos Baez

“Kendini yönet! O zaman dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin.”

Platon

“Hayat hakkında öğrendiğim her şeyi şu üç kelimede özetleyebilirim: Hayat devam ediyor…”

Robert Frost

SAYFA SAYISI: 184 sayfa

8. Kitap - SAATÇİ PEYGAMBER - NECATİ GÖKSEL 

Halepli bir tüccarın oğluyken, korsanlar tarafından esiralındı. İtalya'da satılarak vaftiz edildi. Efendisi Giovanni, ülkenin en ustasaatçilerindendi. Zekâsıyla parladı. Ustasının gözdesi oldu. Sonra gizemli birolay gerçekleşti ve onu başka şehirlere, başka topraklara, başka âlemleresürükledi. Her dinden, her dilden insanla yârenlik etti. Fani aşkla, ilahiaşkla savruldu durdu.

Harran şehrine geldiğinde 15 yıldır diyar diyar gezmekteydi.Hiçbir dini reddedip yok saymadan, tıpkı kendinden önceki yol erbabı gibi herinançtan insana kucak açtı. Zihinleri sorularla dolup taşanlar onun irfanındandamlayan sözcüklerle kendilerini yeni ve cezbedici  bir anlatıda buldular.  Ardındaki kitle büyüdükçe onun ufku dabüyüdü. Öyle ki, zamanın en güçlü hükümdarı Timurlenk'e yöneltti bakışlarını velanetini. Doğu’nun ilk saat kulesini yaptı. Saat çınladıkça fani hayatınninnisi her yerde yankılansın istedi.

1400’lü yılların şafağıydı. Kimi ona evliya dedi; kimiermiş, kimi peygamber, kimi de sapkın.

O ise kendisine sadece “fani” sıfatını uygun gördü. Buromanda, İtalya'da köle olarak satılan bir Müslüman çocukken, yıllar sonramenkıbesini Doğu’da aramaya başlayan Kınalı Peygamber’in ilginç ve gizemliöyküsünü bulacaksınız. Sayfa Sayısı: 272

 
9. Kitap - Nietzsche ve Schopenhauer İle Küçük Bir Söyleşi - Oğuz İnel

"Bu söyleşi aracılığıyla bu iki büyük filozofu anmak istiyoruz; ancak bu ikiliyle bir söyleşi hiçbir zaman gerçekleşmemiştir ve gerçekleşemezdi de; Schopenhauer öldüğünde Nietzsche henüz 16 yaşındaydı. Ama böylesi bir söyleşiyi "kurgulamak" mümkündür; kurguladığımız dünya, Nietzsche'nin daha erken bir tarihte doğduğu bir dünyadır.

Söyleşide konuklarımızın söyledikleri, ağırlıklı olarak kitaplarından yaptığımız alıntılardır ve bu alıntılar italik yazıyla belirtilmiştir. Ayrıca, kimi alıntılar, daha anlaşılabilir olması için, iki farklı kaynaktan derlenmiştir. Yalnızca felsefeyi değil, tüm bir Batı kültürünü derinden etkilemiş ve pek çok büyük düşünüre ilham kaynağı olmuş olan bu iki büyük filozofla yapılan küçük bir söyleşiye kulak vermek isteyenler varsa, içeriye buyursunlar diyoruz." 

Sayfa Sayısı79

10. Kitap When Life  Lights Up - Serdar Özkan 
 
Çeviri değildir, orjinal İngilizce yazılmışbir romandır.
Sayfa Sayısı: 208  
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz saat 17:00 ve öncesi ise (ürünün stoklarda olması durumunda) siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer siparişi saat 17:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...