EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa
EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa
EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa
EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa
EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa
EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa
EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa

EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ 5 Kitap 960 Sayfa (PYD20220193)

0,00
İndirim Oranı : %50 İndirim
Fiyat : ₺150,00
İndirimli : ₺75,00
Barkod : PYD8682005193191

EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ

5 Kitap - 960 Sayfa

:

EN SEVİLEN ÇOCUK ROMANLARI SETİ

5 Kitap - 960 Sayfa

 

 

 

M.E.B. Tavsiyeli 100 TEMEL ESER

3. 4. 5. 6. 7. 8. Sınıfların Okumasına Uygundur.

Dünya genelinde yüzyıllardır en çok okunan ve beğenilen klasik çocuk romanlarından 5 adetini  bir araya getirip set yaptık.

Her biri birbirinden değerli olan bu kitaplar Milli Eğitim Bakanlığının tavsiye ettiği 100 TEMEL ESER içerisinde yer almış olup çocuğunuza gönül rahatlığıyla okutabilirsiniz.

Edebi değeri en yüksek kitaplardan oluşan bu setimizdeki romanlar, aynı zamanda sürükleyicilikleri sayesinde de çocuklarımız tarafından çok sevilmektedir.

Setin içerisindeki kitaplar:

 

1. Kitap: KÜLKEDİSİ

Sayfa Sayısı: 192

Kitabın içerisinde 21  adet masal yer almaktadır

Bu masallar:

-Külkedisi (Sinderella)

-Trude Hanım

- Parmak Kızın Maceraları

- Akgül ile Algül

- Genç Avcı ve Güzel Kız

- Beyaz Yılan

- Mezardaki Genç

- Sevgili Roland

- Hayat Suyu

- Yağız Hans

- Pembe Karanfil

- Ayıcık

- Rapunzel

- Değirmenin Su Perisi

- Arı Beyi

- Badem Ağacı

- Üç Altın Saçlı Dev

- Genç Trampetçi

- Kurt ile Tilki

- Badem Ağacı

- Yaşlı Dilenci

 

2. Kitap: KÜÇÜK ERKEKLER

Yazar: Louisa May Alcott

Nat,geç saatlerde,bahçedeki ağaçların altına gitmek için odasına gittiği zaman Deyzi'nin merdivene oturup ağladığını gördü.Bunu farketmemiş gibi davranarak :

Ben gezmeye gidiyorum dedi. Sende benimle gelirmisin ? Gelirim diye cevap verdi Deyzi.

Bütün çocuklar,onların okuldan ayrıldıklarını görmelerine rağmen arkadaşlarıyla gitmeyi düşünmediler.Nat'ı Deyzi'den başkasının teselli edemiyeceğini biliyorlardı.

Erkek çocuklar kendisiyle futbol oynamadıkları için Deyzi üzgündü.Bunu öğrenen bayan Biher, Deyzi'ye :
Demi haklı,sadece ikiniz olsaydınız yine seninle oynamaya devam ederdi.Ama on iki erkek çocuğun arasında bir kızın futbol oynaması kolay şey değil.Senin yerinde olsam, kendime daha hafif oyun seçerdim dedi.

Deyzi, ağlamamak için büyük çaba sarfederek, Yalnız oynamaktan bıktım,diye cevap verdi.

3. Kitap: BAMBİ

Yazar: Felix Salten

Sayfa Sayısı: 160

 

Bambi'nin ormanda başlayan sakin hayatı, dostlarıyla geçen güzel bir çocuklukla devam ediyor. Tavşan, geveze sincap, gürültücü alaca baykuş, kuzenleri narin Gobo ve güzeller güzeli Faline'yle birlikte mutlu günler geçiriyorlar.

Ancak kış geldiğinde Bambi, ormanın ne kadar zorlu olabileceğini öğreniyor. Yemek bulmayı zorlaştıran kar yetmezmiş gibi bir de O geliyor...

Arkadaşlarına ve annesine zarar veren tehlikeden Bambi korunabilecek mi?

4. Kitap: PETER PAN

Yazar: James Matthew Barrie

Sayfa Sayısı: 160

 

Peter Pan, büyümek istemeyen haylaz bir oğlan çocuğudur. Ebedi gençlik ile özdeşleştirilen bir karakterdir. Daha yedi yaşındayken pencereden uçup gitmiştir, bitmeyen bir çocukluğa sahiptir ve zamanını Varolmayan Ülke (Neverland) ismindeki adada, peri arkadaşı Tinker Bell ve Kayıp Çocuklar isimli çocuk çetesiyle, çeşitli maceralar yaşayarak geçirmektedir. Yazarın yaşamından ve tanıştığı kişilerden ilham alarak oluşturduğu Peter Pan karakteri özgürlüğü, masumiyeti ve çocukluğa duyulan özlemi temsil etmektedir.

Peter Pan kitabının konusu hakkında fikir veren başlangıç paragrafı şu şekildedir: “Bütün çocuklar büyür; biri hariç. Çocuklar eninde sonunda büyüyeceklerini bilirler; Wendy de büyüyeceğini işte böyle biliyordu. İki yaşındayken, bir gün bahçede oyun oynuyordu ve çiçeklerden birini koparıp koşarak annesine vermişti. Bayan Darling’in gözüne öyle tatlı görünmüş olmalı ki, elini tutup kalbine götürmüş ve “Ah, hep böyle kalsan,” diye iç çekmişti. Bu konuda başka hiçbir şey konuşmamış olsalar da, Wendy o zamandan beri büyümek zorunda olduğunu biliyordu. İki yaşından sonra bunu hep bilirsiniz zaten. İki yaş, sonun başlangıcıdır.”

 

 

5. Kitap: KÜÇÜK KEMANCI

Sayfa Sayısı: 224

Küçük David, babasıyla birlikte yüksek bir dağın eteğindeki düzlükte küçük bir kır evinde yaşamaktadır. Babası onu büyük bir özen ve eşsiz bir sevgiyle büyütmüştür. Ona zaman içinde keman çalmayı, okumayı yazmayı, matematikle ilgili temel bilgileri öğretmiştir. Bu ıssız dağ evinde doğayla iç içe ve insanlardan uzakta yaşadıklarından David diğer insanlarla pek fazla ilişki kurmamıştır ve dünya hakkında fazla bir bilgisi yoktur. İyilik ve güzellikten başka duyguları bilmez, zorluk ve acımasızlıklarla dolu dünyayı tanımaz. 

Bir süredir hasta olan ve bu dünyada fazla zamanının kalmadığını anlayan babası, David’in hayatını tek başına sürdürmeyi öğrenebilmesi için bir an önce gerçek yaşamla yüzleşmesi gerektiğine ve bu nedenle kasabaya taşınmaya karar verir. Fakat yolda hayatını kaybeder ve küçük David bilmediği bir yerde, tanımadığı insanlarla baş başa kalır. Duygularını sözcükler yerine kemanıyla anlatmaktan hoşlanan, etkileyici bir şekilde çaldığı kemanı ve her durumda koruduğu iyimserliği ve neşesiyle, tanıştığı herkesin hayatını etkileyecek olan David’i bakalım burada ne gibi maceralar beklemektedir? 
Çocuklara karşılıksız sevmeyi ve hoşgörüyü aşılayan Küçük Kemancı dünya çocuk edebiyatının en önemli eserlerinden biridir.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR