4 Yaş "Minik Bilginler 6 Set Bir Arada" 31 Kitap 788 Sayfa

  • Ürün Kodu: WL07O31FY3
  • Barkod: 8682005772483
  • Marka: Harika Kitap
  • Kategori: Okul Öncesi
  • Stok: 20+
  • Fiyat
  • %69indirim
    385,00 TL
    119,90 TL
    KARGO BEDAVA
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

3-4 Yaş Minik Bilginler Okul Öncesi Eğitim ve Etkinlik Kitapları Seti
6 Ayrı Setin Birleşimi; 31 Kitap 788 Sayfa

Paketin İçerisinde 6 Ayrı Set Bulunmaktadır;

1. Set: Minik Bilginler 3-4 Yaş 6 Kitap Okul Öncesi  Eğitim Seti 308 Sayfa

MinikBilginler eğitim setimiz 4 - 5 yaş çocuğunun gelişiminin tüm yönleri göz önünde bulundurularak titizlikle hazırlanmış ve resimlenmiştir.
Okul öncesi dönemde çocuk temel hareket becerileri yanında, ince motor becerileri de edinir. Duyusa lkoordinasyonun artmasına paralel olarak motor becerilerinde artması beklenmektedir. Algısal motor gelişim, çocuğun duyu organları yolu ile çeşitli uyarıcıları algılaması, algılamalarınabağlı olarak da bir takım hareketler yapmaya başlaması olarak tanımlanır. Araştırmalar çocuğun sabitmekânsal dünyayı oluşturabilmesi için algı ve motor bilgilerin uyumlu olması gerektiğini bildiriyorlar.
Bunların ışığında temel hareket becerileri yanında, ince motor becerilerin gelişimi için oluşturulanuygulamalarda duyarlı, akıl yürütmeye dayalı yönergeler ve görseller oluşturduk. Duyarlı veakıl yürütmeye dayalı yönerge ve görsellerin empatik duyumsama açısından da gerekli olduğukanaatindeyiz.İnce motor beceriler çocukların ellerini ve parmaklarını kullanabilmesini sağlayan becerilerkümesidir .Çocuklar el-göz hareketlerini koordine etme becerisi (el-göz koordinasyonu) geliştikçe ellerini dahaiyi kullanmayı, oyuncaklarla oynamayı öğrenir. 4-5 yaş arasında ince motor becerilerde belirgin birgelişim görülür. Günlük hayattaki etkinliklerin büyük bir bölümü ince motor becerileri yeterli düzeydekullanmayı gerektirir. Ellerini, parmaklarını iyi kullanamayan çocukların akademik başarıları olumsuzetkilenir. Yazı yazmakta zorlanırlar, çoğu kez sınıfın gerisinde kalırlar. Çocuğun bu alanda kendiniyetersiz
hissetmesi kendine güvenini azaltır ve diğer alanlarda da başarısını olumsuz etkileyebilir.
Yayınlarımızda çocukların dış dünyayı ve varlıkları kendi uzantıları olarak görmeden, varlıklarayaklaşımlarında sosyal duygusal gelişimlerine uygun eylemde bulunabilmelerine katkı sunmak hedeflenmiştir. Minik Bilginler eğitim setimizde güvenlik farkındalığı, başkalarının ne hissettiğini anlama vb konularda da özgün örneklere yer verilmiştir.
 

2. Set: Okul Öncesi Matematik Çalışmaları Seti 5 Kitap 80 Sf.

Her Kitap 16'şar sayfadır. (Kağıt tüketimini ve ağaç kesimini azaltmak için mümkün olduğu kadar az sayfaya çok etkinlik sığdırmak amaçlanmıştır.)
Matematik Çalışmaları, çocukların ilkokula hazır bulunuşluklarını en üst seviyeye taşıyacak şekilde hazırlanmıştır. Fasikül şeklinde hazırlanma nedeni, aşamaların fasiküllere ayrılıp, çocuklarımızın matematiği parça parça ve daha kolay kavramalarını sağlamaktır.

Matematik çalışmaları içinde; düşünme, dikkat, farkları bulma, sayma, sınıflandırma, ölçme, ayırt etme, bire bir eşleme, ritmik sayma, eşleştirme, gruplama, rakamları tanıma, nesnelerle toplama ve çıkarma yapma... gibi sayfalar bulunmaktadır.
Kitaplarımızda özellikle çocukları hazırcılıktan uzaklaştırıp düşünmeye, araştırmaya yönlendiriyoruz. Bu kitapla çocuğa;
renkler
sayılar (1'den 20'ye kadar)
geometrik şekiller : daire, kare, üçgen, dikdörtgen
kavramlar
matematik
çizgi çalışmaları ile el kaslarını güçlendirmek
nesnelerin benzerini bulmak
farklı olanı bulmak
dikkat geliştirici etkinliklerle dikkat süre ve kalitesini arttırmayı öğretmek hedeflenmektedir.

3. Set: Dİkkat Güçlendirici ve Zeka Geliştirici Etkinlik 5 Kitap   -  Toplam 80 Sayfa
Basım Tarihi: Nisan 2021
Rengarenk ve Eğiticidir
Kitaplar kolaydan zora doğru gitmektedir
3 Yaşı dolduran her çocuğun yapabileceği tarzda hazırlanmıştır.
İnce ve yumuşak kapak kullanılarak her yaş grubunun kitabı elinde kolayca tutması ve olası el acımalarının önlenmesi hedeflenmiştir.

Setimizin içeriğindeki; eşleştirme, farklılıkları bulma, gruplama, tamamlama, sıralama, problem çözme, kodlama gibi etkinliklerle çocuğumuzun bilişsel olarak öğrenim hayatına hazırlanması ve sosyal duygusal alanda daha aktif ve rahat bir gelecek edinmesi hedeflenir.

Dikkat ve Zeka Güçlendirici Setimizin Yararları:

  • Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırır.
  • Dikkat becerilerinde artış olur, dikkat ve algı hataları azalır.
  • Çalışma ve öğrenme isteği artar.
  • Görsel algı gelişimi maksimize edilir.
  • El göz koordinasyonu artar.
  • İnce motor becerileri gelişir.
  • Dinleme ve işitsel algısı kuvvetlenir.
  • Planlama ve sıralama becerilerinde artıp, karşısına çıkan problemleri çözme becerisi artar.
  • Düşünme ve olayları yorumlama becerisini geliştirir.
  • Esnek düşünce yapısı gelişir. Kısa ve uzun süreli bellek gelişimine fayda sağlar.
  • Farklı bakış açıları geliştirip problem çözme yeteneği gelişir.
  • Matematiksel düşünme becerileri ve analitik düşünce yapısı gelişir.
  • Soyutl düşünebilme yetisinin gelişimini sağlar.
  • Sözel becerilerini artırır.
  • Unutkanlığı azaltır. Kavrama süratini geliştirir.
 

4. Set: Okul Öncesi İngilizce Eğitim Seti

          Yeni Başlayanlar için 750'den Fazla Kelime Öğreten Set Çocuklara İngilizce'yi eğlenerek öğretecek bir etkinlik ve aktivite setidir.

- 5 Kitap Toplam 80 Sayfa
- 20*28 cm. ebatında
- Rengarenk, eğlenceli ve her sayfası dopdolu
- Baskı Tarihi: Nisan 2021

- Setimizdeki kitapların içeriği;
1-Alfabe ve Kelimeler
2-Taşıtlar, Meslekler, Spor ve Hobiler, Zaman
3-Hayvanlar ve Mevsimler
4-Yiyecekler, İçecekler, Kıyafetler, Aile, Evimiz, Okul, Uzay
5-Sayılar, Şekiller ve Renkler

5. Set: 3 - 7 Yaş Kodlama Dikkat ve Zeka Geliştirici Aktivite Kitapları

Her biri 32 sayfadan oluşan 5 kitap. Toplam 160 sayfa
20*28 cm. Rengarenk
- Dünya çapında birçok pedagog, psikolog, çocuk doktoru öğretmen ve eğitimciler okul öncesinde yapılan bu tarz etkinliklerin önemini özellikle vurgulamaktadır.
- Algoritma çalışmaları çocuklarda ince motor gelişimi dikkat ve odaklanma hayal gücü yer ve yön kavramı matamatiksel beceri gibi konularda etkilidir.
- Hücreler üzerinde çizimleri yaparken okların yönü ve hücrelerin sayısı sayı sayma becerisini geliştirir
- Hücrelerde ki algoritmayı yaparak boyamak hem resim yapma becerisini hemde mekansal hayal gücünü geliştirir
- Kodlamaya girerken oluşturulan algoritmalar çocuklarda kodlamanın mantığını anlamayı sağlar
- İşitsel algının gelişmesi için algoritmayı çocuğa sesli bir şekilde söyleyip onun yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu çalışma onun hem dikkatini hemde yönergeleri kavramasını arttıracaktır
- Dikkat ve odaklanma becerisinin gelişmesi için yönerge tabi ki çok önemli bir egzersizdir.bu tarzda ne kadar çok etkinlik yapılırsa çocuğun dikkatve odaklanması o ölçüde artar.
- Grafik dikte çalışmaları çocuklarda ince motor gelişimine katkı sağlar ellerin hareketlerini koordine etme becerisine yardımcı olur. Bu da okul öncesi dönemde daha iyi yazı yazma becerisini geliştirir 
- Grafik dikte çalışmalaarı 4 ve 5 yaşında ki çocuklar için maksimum 15 dakika 6 yaş için maksimum 20 dakika 7 yaş veya 1. sınıf öğrencileri için en fazla 30 dakika uygulandığı takdirde daha verimli sonuçlar alınabilir.

 

6. Set: Okul Öncesi Eğitici Etkinlik Boyama Seti 
5 Kitap - 80 Sayfa Renkli ve Örnekli

Bu kitabın içinde neler mi var?
Minik parmaklarınızı güçlendirmeyi sağlayacak çok eğlenceli boyama etkinlikleri, genel kavram bilginizi zenginleştirecek doğadan ve günlük yaşamdan çok çeşitli varlıklar, en önemlisi de gökkuşağının hediyesi olan bütün renkler var. Biz kitabı hazırlarken çok heyecanlıydık umarız siz de etkinlikleri yaparken aynı heyecanı hissedersiniz.

Bu seti, çocuklarımızın bilişşel ve motor becerilerini geliştirmek amacıyla ince ince düşünerek tasarladık. Kitabımızda, çocuklarım yaşamlarında ihtiyaç duyacakları görsel algı, simetri algısı,anahtarı çözümleme, tahmin etme, basit ve karmaşık yönergeleri takip etme, küçük kaslarının gelişimi için kalem kullanma çalışmaları yer almaktadır. Öğrendiklerini günlük yaşamlarına daha kolay transfer etmeleri ve sözcük birikimlerinin zenginleşmesi için, varlıkların ve görsellerin seçiminde titiz davrandık.

 

TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz saat 17:00 ve öncesi ise (ürünün stoklarda olması durumunda) siparişiniz aynı gün kargoya verilir.

Eğer siparişi saat 17:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...