4 - 6 Yaş Oyunlarla Eğlenceli Kodlama Etkinlikleri 5 Kitap
4 - 6 Yaş Oyunlarla Eğlenceli Kodlama Etkinlikleri 5 Kitap
4 - 6 Yaş Oyunlarla Eğlenceli Kodlama Etkinlikleri 5 Kitap
4 - 6 Yaş Oyunlarla Eğlenceli Kodlama Etkinlikleri 5 Kitap
4 - 6 Yaş Oyunlarla Eğlenceli Kodlama Etkinlikleri 5 Kitap
4 - 6 Yaş Oyunlarla Eğlenceli Kodlama Etkinlikleri 5 Kitap

4 - 6 Yaş Oyunlarla Eğlenceli Kodlama Etkinlikleri 5 Kitap (PYD20220183)

0,00
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺100,00
İndirimli : ₺79,90
Barkod : 9786057295958

Kodlama ve Algoritma ile Dikkat Geliştirme Etkinlikleri

:

4-6 Yaş Oyunlarla Kodlama Etkinlikleri Seti

5 Kitap  - Toplam 80 Sayfa

- Algoritma & Düşünme Becerileri

- Görsel Algı

 

- Dikkat Geliştirici Etkinlikler

Her Kitap 16'şar sayfadır.  (Kağıt tüketimini ve dolayısıyla ağaç kesimini azaltmak için mümkün olduğu kadar az sayfaya çok etkinlik sığdırmak amaçlanmıştır.)

Kodlama, bilgisayarın verdiğimiz komutlara uyarak işlem yapması için programlamak demektir.

Algoritma, belirli bir problemi çözmek veya belirli bir amaca ulaşmak için tasarlanan yoldur.

Başka bir tanımla; iyi tanımlanmış kuralların ve işlemlerin adım adım uygulanmasıyla bir sorunun giderilmesi veya sonuca en hızlı biçimde ulaşılması işlemidir.

Çocuklarımız, kodlama ve Algoritma etkinliklerini ne kadar çok yaparsa, ileride bilgisayar ve benzeri bilgi işleme dayalı aletleri kullanırken ihtiyaç duyacakları becerilere sahip olacaklardır.

Kodlama etkinlikleri ile amaçlanan, çocukların çeşitli seçenek ve olasılıklar arasından en uygununu seçip var olan problemleri çözme yetilerinin gelişimini sağlamaktır. Bilgisayarsız kodlama aktiviteleriyle, özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklarımızın ihtiyacı olan problemi çözerken olasılıklı düşünme becerisini geliştirmesi ve bir problemin farklı çözüm yollarını keşfetmesi gibi kodlama dışı pek çok kazanıma cevap vermektedir.
Bu setimizle kodlamaya başlangıç yapacak çocuklarımızın sıkılmadan eğlenceli etkinliklerle oyunlar oynarken öğrenmelerini hedefledik. Çocukların kodlama becerilerini geliştirirken aynı zamanda ilgi alanlarına göre aktiviteler yapmalarını da sağlamaya çalıştık. Bu sayede çocuklar daha istekli bir şekilde katılım gösterecekler ve daha etkili bir şekilde kodlama becerilerini geliştireceklerdir. Geleceği inşa edecek bilim insanlarının ve mühendislerin yetişmesine katkı sağlaması amacıyla setimizi beğenilerinize sunuyoruz.

 

- Dünya çapında birçok pedagog, psikolog, çocuk doktoru öğretmen ve eğitimciler okul öncesinde yapılan bu tarz etkinliklerin önemini özellikle vurgulamaktadır.

- Algoritma çalışmaları çocuklarda ince motor gelişimi dikkat ve odaklanma hayal gücü yer ve yön kavramı matamatiksel beceri gibi konularda etkilidir.

- Hücreler üzerinde çizimleri yaparken okların yönü ve hücrelerin sayısı sayı sayma becerisini geliştirir

- Hücrelerde ki algoritmayı yaparak boyamak hem resim yapma becerisini hemde mekansal hayal gücünü geliştirir

- Kodlamaya girerken oluşturulan algoritmalar çocuklarda kodlamanın mantığını anlamayı sağlar

- İşitsel algının gelişmesi için algoritmayı çocuğa sesli bir şekilde söyleyip onun yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu çalışma onun hem dikkatini hemde yönergeleri kavramasını arttıracaktır

- Dikkat ve odaklanma becerisinin gelişmesi için yönerge tabi ki çok önemli bir egzersizdir.bu tarzda ne kadar çok etkinlik yapılırsa çocuğun dikkatve odaklanması o ölçüde artar.

- Grafik dikte çalışmaları çocuklarda ince motor gelişimine katkı sağlar ellerin hareketlerini koordine etme becerisine yardımcı olur. Bu da okul öncesi dönemde daha iyi yazı yazma becerisini geliştirir 

- Grafik dikte çalışmalaarı 4 ve 5 yaşında ki çocuklar için maksimum 15 dakika 6 yaş için maksimum 20 dakika 7 yaş veya 1. sınıf öğrencileri için en fazla 30 dakika uygulandığı takdirde daha verimli sonuçlar alınabilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR